FERMIERII TREBUIE SĂ SEMNEZE CERERILE DE PLATĂ PÂNĂ LA SFÂRŞITUL ACESTEI LUNI

FERMIERII TREBUIE SĂ SEMNEZE CERERILE DE PLATĂ PÂNĂ LA SFÂRŞITUL ACESTEI LUNI
Solicitanţii trebuie să verifice informaţiile înscrise şi documentaţia depusă
Fermierii trebuie să semneze, până la 30 septembrie 2024, cererile de plată aferente Campaniei 2024, la Centrele APIA unde au depus documentele, a anunţat marţi Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură.
Potrivit sursei citate, excepţie fac fermierii care s-au prezentat la APIA în perioada legală de depunere şi au depus cererile de plată fizic, precum şi fermierii care folosesc semnătura electronică şi care au semnat electronic cererea la depunere.
"Cererile, incluzând angajamentele generale şi cele specifice intervenţiilor/ măsurilor solicitate la plată, este obligatoriu să fie însuşite prin semnătură de către solicitanţi. Cererile de plată tipărite la Centrele judeţene/locale APIA, inclusiv angajamentele şi declaraţiile la cerere, împreună cu Declaraţia privind completarea şi asumarea, precum şi închiderea cererii de plată 2024 transmisă prin mijloace electronice (e-mail, IPA-Online) (Anexa nr. 3 la Instrucţiuni de completare a formularului de cerere de plată 2024 aprobată prin Ordinul MADR nr. 127/2024), vor fi semnate de către solicitanţi, nu mai târziu de data de 30 septembrie 2024", precizează sursa citată.
Înainte de semnarea Cererii de plată 2024, solicitanţii trebuie să verifice încă o dată informaţiile înscrise şi documentaţia depusă. AGERPRES
Citește și:
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
- 18:36 - Polițist din Medgidia, anchetat pentru viol și pornografie infantilă. Ar fi avut o relație cu o minoră
- 17:20 - Motivul pentru care acciza la motorină nu s-a redus cu 50 de bani/litru. Răspunsul Guvernului pentru Realitatea PLUS
- 17:17 - Anca Alexandrescu, reacție după ce Călin Georgescu a scăpat de controlul judiciar: „Este doar un ac în carul cu fân, lucrurile trebuie să revină în matca democrației”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











