Cugirean prins conducând sub influenţa băuturilor alcoolice
24 apr. 2019, 08:19
Actualizat: 24 apr. 2019, 08:19

Scris de Marius Paul
Un bărbat din Cugir a fost depistat în timp ce conducea un autoturism, pe strada Ştefan cel Mare din oraş, fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.
La data de 23 aprilie 2019, în jurul orei 17.15, poliţiştii din Cugir l-au depistat pe un bărbat de 60 de ani, din Cugir, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Ştefan cel Mare din oraş, fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,71 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.
Citește și:
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
- 10:46 - Piedone aruncă bomba despre controlul judiciar în dosarul de braconaj: „Un subofițer a făcut pseudo-procese verbale”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











