Actualitate· 1 min citire

Tractorist prins băut la volan

tractor-fara-permis

tractor-fara-permis

Scris de Marius Paul Publicat: 28 mai 2019, 10:19

Cu toate că a consumat băuturi alcoolice, un bărbat a urcat la volanul unui tractor

Luni, 27 mai 2019, în jurul orei 19,50, polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Aiud, în timp ce acționau pe drumul județean 107 E, pe raza localității Hopârta, l-au depistat pe un bărbat de 44 de ani, din comuna Hopârta, care conducea un tractor fiind sub influența băuturilor alcoolice.În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,54 mg/litru alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.Față de bărbat, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate