Advertising
ALEXANDRU NAZARE: AM TRĂIT PE DATORIE ȘI AM IGNORAT REGULILE JOCULUI. E MOMENTUL ADEVĂRULUI

ALEXANDRU NAZARE: AM TRĂIT PE DATORIE ȘI AM IGNORAT REGULILE JOCULUI. E MOMENTUL ADEVĂRULUI
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 30 iun. 2025, 16:59
România a trăit pe datorie, iar bugetul de stat a fost construit pe iluzii și cheltuieli nesustenabile – este concluzia dură trasă de Alexandru Nazare, la o săptămână după ce a revenit la conducerea Ministerului Finanțelor.
Citește și
- 22:18Toni Neacșu, la Realitatea Plus: „Guvernul monocolor PSD, condus de Sorin Grindeanu, este singura variantă matematică posibilă”
- 22:07Negocieri pentru guvern. Când primește președintele Nicușor Dan variantele de Executiv de la partide? VIDEO -
- 18:55Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
- 16:36Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























