Actualitate· 1 min citire

Un bărbat conducea o autoutilitară fiind sub influența băuturilor alcoolice

alcooltest

alcooltest

Scris de Marius Paul Publicat: 25 sept. 2019, 11:00

Polițiștii rutieri din Sebeș l-au depistat pe un bărbat de 47 de ani, din comuna Săsciori, în timp ce conducea o autoutilitară, pe strada Gheorghe Șincai din Petrești, fiind sub influența băuturilor alcoolice.

În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 1,17 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate