Maşini cu defecţiuni tehnice, oprite la Ocna Mureș

actiune Cugir4
Poliţiştii din Ocna Mureş, împreună cu RAR –ul, au organizat o acţiune de prevenire a accidentelor rutiere provocate de starea tehnică necorespunzătoare a autovehiculelor.
La data de 21 martie 2019, poliţişti din cadrul Poliţiei Oraşului Ocna Mureş, împreună cu specialişti din cadrul Registrului Auto Român – Alba, au organizat, pe DJ 107 D, pe raza comunei Unirea, o acţiune pentru depistarea şoferilor care conduc, pe drumurile publice, autoturisme ce nu îndeplinesc condiţiile tehnice pentru circulaţia în condiţii de siguranţă.Cu ocazia controalelor efectuate, au fost depistate 6 autovehicule care prezentau defecţiuni tehnice şi pentru care poliţiştii au luat măsura retragerii certificatelor de înmatriculare.Alţi 9 conducători auto au fost sancţionaţi pentru alte abateri de la normele legale privind circulaţia pe drumurile publice.Valoarea totală a sancțiunilor aplicate a fost de 3.190 lei.
Citește și:
- 21:33 - Istvan Kovacs arbitrează derby-ul Rapid – Dinamo. CCA trimite o brigadă de nivel Champions League în Giulești
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 20:37 - Declarație incendiară a lui Trump în ziua 14 a războiului cu Iranul: „Este o onoare să ucid lideri iranieni”
- 19:49 - Trenuri electrice noi pe rutele lungi din România. Călătoria București – Timișoara durează aproximativ 12 ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











