Advertising
Legea salarizării aruncă țara în haos. Angajații din Finanțe amenință deja cu blocarea totală a activității - VIDEO

Proteste ale angajaților de la Finanțe
Scris deRealitatea de Alba
Publicat28 mai 2026, 14:53
Sursărealitatea.net
Protestele legate de noile prevederi din proiectul legii salarizării se extind la nivel național, în toate domeniile și instituțiile plătite din bugetul de stat. După cadrele medicale, angajații de la Finanțe și din alte instituții aflate în subordinea ministerului de resort amenință cu ample manifestări de protest. Mai mult, aceștia au transmis Executivului un ultimatum, stabilind ca termen-limită pentru rezolvarea problemelor data de 3 iunie.
Citește și
- 22:04Incident tehnic la depozitul de zgură și cenușă Valea Căprișoarei. A fost descoperită o tasare de 50 de metri, iar autoritățile monitorizează situația
- 16:40Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați
- 16:3715 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
- 15:54Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























