Întâlnirea Iohannis-liderii PNL s-a încheiat. Surse: locale 27 septembrie, parlamentare 6 decembrie, NU SE FAC REMANIERI
26 mai 2020, 18:25
Actualizat: 26 mai 2020, 18:25

Scris de Realitatea de Alba
Nu s-a discutat nimic despre performanțele minilștrilor sau eventuale remanieri
Întâlnirea dintre Klaus Iohannis cu liderii PNL s-a încheiat în jurul orei 20:15, după mai bine de 3 ore. Potrivit Realitatea Plus, principalul subiect a fost legat de datele alegerilor și s-ar fi stabilit, în principiu, ca alegerile locale să aibă loc pe 27 septembrie, iar cele parlamentare pe 6 decembrie.
Potrivit acelorași surse, nu s-a discutat nimic despre performanțele minilștrilor sau eventuale remanieri, așa cum circulau informații înainte de întâlnirea de la Vila Lac.
A fost una dintre cele mai lungi întâlniri de acest fel. La discuții au participat, pe lângă premierul Ludovic Orban, miniștrii Finanțelor Publice, Florin Cîțu, și Muncii, Violeta Alexandru, dar și parlamentari precum Rareș Bogdan sau Raluca Turcan.
În total, au fost aproximativ 12-13 lideri PNL de la nivel central si local, precum Emil Boc și Gheorghe Falcă.
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











