Advertising
COVID-19: Numărul victimelor a ajuns la 8
24 mar. 2020, 10:19
Actualizat: 24 mar. 2020, 10:19

COVID-19: Numărul victimelor a ajuns la 8
Articol scris de Scris de Realitatea de Alba
În această dimineață a fost înregistrat al optulea deces al unui pacient infectat cu noul coronavirus.
În această dimineață a fost înregistrat al optulea deces al unui pacient infectat cu noul coronavirus.Este vorba despre un bărbat în vârstă de 70 ani, internat la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Craiova, confirmat pozitiv în data de 19.03.2020.
Pacientul a sosit pe data de 07.03.2020 din Italia împreună cu fiica sa, care se află în acest test moment în autoizolare. Pacientul a fost internat pe data de 19.03.2020 la SCBI Craiova cu insuficiență respiratorie, fiind internat pe sectia ATI a spitalului.
Acesta suferea de boli preexistente pentru care urma tratament cu insulină. De asemenea, pacientul avea obezitate grad II.
Advertising
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:36 - Zbor direct spre destinații exotice pentru români
- 08:31 - Sfântul Gheorghe 2026. Tradiții, obiceiuri și superstiții
- 08:27 - Sărbătoare 23 aprilie: Sfântul Mucenic Gheorghe. Mare sărbătoare pentru creștinii ortodocși. Cruce roșie în calendar
Advertising
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News
Advertising
Advertising














