Bărbat din Ocna Mureș prins băut la volan
21 aug. 2019, 11:09
Actualizat: 21 aug. 2019, 11:09

politist_politie_rutiera_alcooltest_65709400
Articol scris de Scris de Marius Paul
Astăzi, 21 august 2019, în jurul orei 01.00, polițiștii din Ocna Mureș, în timp ce acționau pe strada Mihai Eminescu din oraș, au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat de 44 de ani, din Ocna Mureș.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Citește și:
- 21:33 - Istvan Kovacs arbitrează derby-ul Rapid – Dinamo. CCA trimite o brigadă de nivel Champions League în Giulești
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 20:37 - Declarație incendiară a lui Trump în ziua 14 a războiului cu Iranul: „Este o onoare să ucid lideri iranieni”
- 19:49 - Trenuri electrice noi pe rutele lungi din România. Călătoria București – Timișoara durează aproximativ 12 ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











