Actualitate· 1 min citire

Bărbat din comuna Roşia Montană prins beat la volan

alcool-test

alcool-test

Scris de Marius Paul Publicat: 9 apr. 2019, 12:19

Un bărbat din comuna Roşia Montană a fost prins în timp ce conducea un autoturism fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.

La data de 8 aprilie 2019, în jurul orei 23.45 poliţiştii de ordine publică din Abrud, în timp ce acţionau strada Republicii, din oraşul Abrud, l-au depistat pe un bărbat de 35 de ani, din comuna Roşia Montană, în timp ce conducea un autoturism fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea 0.90 de mg/litru alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost transportat la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.Faţă de bărbat, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate