Actualitate· 1 min citire

Amenzi de peste 5.000 de lei, în urma unei acțiuni, la Abrud

actiune Cugir4

actiune Cugir4

Scris de Marius Paul Publicat: 21 feb. 2019, 14:35

O acţiune de prevenire a accidentelor rutiere provocate de starea tehnică necorespunzătoare a autovehiculelor a fost organizată de către poliţiştii din Abrud, împreună cu RAR–ul. Cu această ocazie, au fost depistate 8 autovehicule cu defecţiuni tehnice.

La data de 20 februarie 2019, poliţişti din cadrul Poliţiei Oraşului Abrud, împreună cu specialişti din cadrul Registrului Auto Român – Alba, au organizat, pe raza oraşului Abrud, o acţiune pentru depistarea şoferilor care conduc, pe drumurile publice, autoturisme ce nu îndeplinesc condiţiile tehnice pentru circulaţia în condiţii de siguranţă.Au fost aplicate 14 sancţiuni contravenţionale, din care 9 pentru defecțiuni tehnice.Valoarea totală a sancţiunilor aplicate a fost de 5.080 lei.Pentru 4 dintre autovehiculele identificat cu defecţiuni, au fost retras certificatele de înmatriculare.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate