Motociclist rănit grav la un concurs „hard enduro“ din Alba.

În acest sfârșit de săptămână, se desfășoară la Ampoița (Alba), și reunește la startul său motocicliști din România, dar și din Europa.

Prima zi de competiție a fost umbrită de un accident grav. Un pilot în vârstă de 49 de ani, a pierdut controlul motocicletei de concurs, și a căzut.

Potrivit reprezentanților ISU Alba, bărbatul a suferit un traumatism toracic. Primul ajutor a fost oferit de către Serviciul Public Județean Salvamont Salvaspeo Alba.La fața locului a intervenit și un elicopter SMURD, care l l–a transportat pe concurentul rănit, la un spital din Cluj –Napoca pentru mai multe investigații.

Hard Enduro Alba Iulia este etapă din cadrul Campionatului Naţional de Hard Enduro al României pentru anul 2020.
Hard Enduro Alba Iulia este o competiție de tip OPEN, deschisă atât concurenților români cât și celor de altă naționalitate. Hard Enduro Alba Iulia este o competiţie înscrisă în calendarul oficial al Federaţiei Romane de Motociclism.

Articolul precedent100% TU DECIZI! Tudorel Toader, procuror comunist, apoi ministrul lui Dragnea care a „executat-o” pe Kovesi la comandă