Advertising
SUA, campioană olimpică la hochei pe gheață după 46 de ani. Donald Trump a reacționat imediat: „Wow! Ce meci!!!”

SUA, campioana olimpica la hochei pe gheata
Scris deRealitatea de Alba
Publicat22 feb. 2026, 21:48
Sursărealitatea.net
Echipa Statelor Unite a câștigat medalia de aur la turneul olimpic de hochei pe gheață masculin de la Milano-Cortina 2026, după o victorie spectaculoasă, scor 2-1, obținută în prelungiri împotriva Canadei, duminică seara.
Citește și
- 17:30David Popovici, în audienţă la Papa Leon. ”Sportul este medicament pentru trup şi spirit”
- 12:20David Popovici revine în competiție! Va concura în trei probe la Trofeul „Sette Colli” de la Roma
- 10:52Ancelotti, impresionat după debutul lui Neymar la CM 2026: „Ca un copil care joacă pentru Brazilia”
- 10:46Selecționerul Montella, după eliminarea Turciei de la Mondial: „Nu îmi dau demisia”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























