Sport· 1 min citire

50 de elevi militari donează sânge

doneaza-sange

doneaza-sange

Scris de Jilinschi Emanuel Publicat: 18 dec. 2018, 23:40

În perioada 18-20 decembrie, la Centrul de Transfuzie Sanguină Alba Iulia, un număr de 50 de elevi de clasa a XII-a din Colegiul Naţional Militar ,,Mihai Viteazul” Alba Iulia susţin campania umanitară de donare de sânge.

Gestul lor, acum în pragul sărbătorilor de iarnă, este un unul de nobleţe sufletească pus în slujba binelui aproapelui, o dovadă de curaj şi empatie.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Sport