Social· 1 min citire

Și-a amenințat cu moartea propria mamă

Și-a amenințat cu moartea propria mamă

Și-a amenințat cu moartea propria mamă

Scris de Monica Ghinet Publicat: 14 iul. 2020, 12:52

Polițiștii din Aiud au emis un ordin de protecție provizoriu față de un bărbat care   și-a amenințat cu moartea mama. Are și dosar penal pentru amenințare.

Polițiștii din Aiud au emis un ordin de protecție provizoriu față de un bărbat care   și-a amenințat cu moartea mama. Are și dosar penal pentru amenințare.

La data de 13 iulie 2020, în jurul orei 12,00, o femeie de 66 de ani, din Aiud, a sesizat poliția cu privire la faptul că a fost amenințată de fiul său.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că în dimineața aceleiași zile, bărbatul, în vârstă de 46 de ani, fiind sub influența băuturilor alcoolice, și-ar fi amenințat, cu moartea, mama.

Polițiștii au aplicat formularul de evaluare al riscului, iar în urma interpretării acestuia a rezultat că se impune emiterea unui ordin de protecție provizoriu, bărbatului agresor fiindu-i interzis sa se apropie de mama sa.

Față de acesta a fost întocmit și dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de amenințare.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social