Advertising
Virgil Popescu: „O nouă promisiune îndeplinită: vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor”

Virgil Popescu: „O nouă promisiune îndeplinită: vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor”
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 21 iun. 2023, 10:26
Fostul ministru al Energiei, deputatul Virgil Popescu anunță că vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor şi că România va avea surplus de gaze naturale, practic dublându-şi producţia cu mult peste necesarul actual al consumului intern, astfel că ţara noastră va deveni un furnizor de securitate energetică regională.
Citește și
- 20:10George Simion: „Așteaptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News























