Sorin Grindeanu SFIDEAZĂ presa! De ce nu răspunde întrebărilor Realitatea PLUS - Reacție incredibilă

Sorin Grindeanu SFIDEAZĂ presa! De ce nu răspunde întrebărilor Realitatea PLUS - Reacție incredibilă
Sorin Grindeanu continuă să sfideze presa
Sorin Grindeanu continuă să sfideze presa. Ministrul Transporturilor susține că nu a răspuns solicitărilor Realitatea PLUS pentru că „nu a considerat necesar”. Asta, deși instituțiile publice și demnitarii sunt obligați prin lege să răspundă la întrebările de interes public.
Realitatea PLUS a făcut mai multe solicitări în baza Legii 544/2001 privind liberul acces la informații de interes public, l-a contactat de mai multe ori pe ministrul Transporturilor pentru puncte de vedere referitoare la temele actuale, însă acesta a refuzat să răspundă.
Întrebat în cadrul unui eveniment de ce refuză întrebările postului, Grindeanu a spus, cu aroganță, că nu consideră necesar.
Reporter: Au făcut colegii mei mai multe solicitări, pe Bâstroe, incidentele CFR, de ce nu ați răspuns?
Sorin Grindeanu: „Nu am considerat necesar.
Reporter: La alte posturi ați intervenit.
Sorin Grindeanu: Le consider serioase.
Reporter: Pe noi de ce ne refuzați?
Sorin Grindeanu: Nu pe voi. Acea emisiunea nu o consider serioasă.
Citește și:
- 16:26 - Liderii statelor din formatul B9 își afirmă hotărârea “de a construi NATO 3.0, prin promovarea unei Europe mai puternice în cadrul alianței”
- 16:08 - Summitul B9 la Cotroceni | Volodimir Zelenski: "Trebuie să ne asigurăm că Rusia este împiedicată să mai declare război" - LIVE TEXT/VIDEO
- 16:02 - Trump recunoaște că ignoră criza economică din SUA: „Mă gândesc la un singur lucru: nu putem permite Iranului să aibă o armă nucleară!”
- 15:51 - Grindeanu îl acuză pe Bolojan că a transformat România „într-un deșert economic", în urma unui „plan de sărăcire națională”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News













