Advertising
MINISTRUL MEDIULUI: ROMÂNIA NU ESTE ÎN PERICOL DUPĂ INCIDENTUL DE LA CERNOBÎL: NIVELUL RADIOACTIVITĂȚII ESTE ÎN LIMITE NORMALE

MINISTRUL MEDIULUI: ROMÂNIA NU ESTE ÎN PERICOL DUPĂ INCIDENTUL DE LA CERNOBÎL: NIVELUL RADIOACTIVITĂȚII ESTE ÎN LIMITE NORMALE
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 14 feb. 2025, 19:29
Ministrul Mediului, Mircea Fechet, a declarat vineri că România nu este expusă vreunui risc în urma incidentului de la Cernobîl, unde o dronă rusească a lovit învelișul de beton care protejează rămășițele Reactorului 4 al fostei centrale nucleare din Ucraina.
Citește și
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























