Advertising
Legea salarizării aruncă țara în haos. Angajații din Finanțe amenință deja cu blocarea totală a activității - VIDEO

Proteste ale angajaților de la Finanțe
Scris deRealitatea de Alba
Publicat28 mai 2026, 14:53
Sursărealitatea.net
Protestele legate de noile prevederi din proiectul legii salarizării se extind la nivel național, în toate domeniile și instituțiile plătite din bugetul de stat. După cadrele medicale, angajații de la Finanțe și din alte instituții aflate în subordinea ministerului de resort amenință cu ample manifestări de protest. Mai mult, aceștia au transmis Executivului un ultimatum, stabilind ca termen-limită pentru rezolvarea problemelor data de 3 iunie.
Citește și
- 08:46Ana Maria Păcuraru: Haos pe aeroportul Geneva din cauza summitului G7 de la Evian
- 08:30Alin Tișe le cere liberalilor să voteze Guvernul Veștea
- 08:26Tomac îl acuză pe Bolojan pentru eșecul guvernului său: „A fost nesincer cu Nicușor Dan și ne-a dus în acest blocaj”
- 08:08Miniștrii propuși în Guvernul Veștea, audiați astăzi în comisiile parlamentare
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























