Advertising
Călin Georgescu, mesaj de mulțumire pentru susținători: „Am primit acest pas înainte ca pe o lucrare a lui Dumnezeu”

Călin Georgescu
Scris deRealitatea de Alba
Publicat4 apr. 2026, 09:12
Sursărealitatea.net
Într-un mesaj marcat de o puternică încărcătură spirituală, transmis vineri, 3 aprilie, în ajunul Sărbătorii Învierii lui Lazăr, Călin Georgescu s-a adresat susținătorilor săi, interpretând evoluțiile recente drept un rod al credinței și al efortului colectiv. Acesta a subliniat că rezultatele obținute nu reprezintă o „biruință omenească”, ci o „mângâiere divină” venită în pragul sărbătorilor pascale.
Citește și
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























