Advertising
Un motociclist a ajuns la spital din cauza unei șoferițe care nu i-a dat prioritate
5 aug. 2020, 15:17

Un motociclist a ajuns la spital din cauza unei șoferițe care nu i-a dat prioritate
Articol scris de Scris de Monica Ghinet
La data de 04 august 2020, în jurul orei 08.30, pe strada Mihai Eminescu din Vințu de Jos, o femeie de 32 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, din direcția Vințu de Jos spre Vurpăr, nu s-ar fi asigurat corespunzător la schimbarea direcției de mers și a intrat în coliziune cu un motociclu condus de un bărbat, de 49 de ani, din Alba Iulia.
La data de 04 august 2020, în jurul orei 08.30, pe strada Mihai Eminescu din Vințu de Jos, o femeie de 32 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, din direcția Vințu de Jos spre Vurpăr, nu s-ar fi asigurat corespunzător la schimbarea direcției de mers și a intrat în coliziune cu un motociclu condus de un bărbat, de 49 de ani, din Alba Iulia.
În urma accidentului rutier, motociclistul a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.
Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Cecetările sunt continuate.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
- 07:58 - Sentință în dosarul 10 August. Tribunalul Militar ar putea decide pedepsele pentru foștii șefi ai Jandarmeriei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























