Actualitate· 1 min citire

Un bărbat a predat poliţiei 500 de lei

pariscu

pariscu

Scris de Marius Paul Publicat: 18 dec. 2018, 08:57

Un bărbat a găsit în parcarea unui magazin 500 de lei. Acesta i-a predat poliţiei din Sebeş. Pentru spiritul civic de care a dat dovadă, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba îi adresează felicitări domnului Parişcu Taşcu.

La Poliţia Municipiului Sebeş s-a prezentat în data de 14 decembrie 2018, domnul Parişcu Taşcu, de 58 de ani, din Sebeş, care a predat suma de 500 de lei despre care a declarat că i-a găsit în parcarea unui magazin din municipiul Sebeş.În vederea identificării persoanei care i-a pierdut, poliţiştii au demarat verificările, iar pe bărbatul care a dat dovadă de un spirit civic desăvârşit, l-au felicitat.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate