Tânăr din Şona prins după ce a furat bunuri dintr-o casă

hot-spargere
Poliţiştii din Şona i-au întocmit dosar penal unui tânăr din comună ca persoană bănuită de săvârşirea unui furt din locuinţă.
La data de 23 ianuarie 2019, poliţiştii Postului de Poliţie Şona l-au identificat pe un tânăr, în vârstă de 18 ani din comuna Şona, judeţul Alba, ca persoană bănuită de săvârşirea unui furt din locuinţă, faptă reclamată poliţie la sfârşitul lunii decembrie 2018.Se pare că, tânărul ar fi escaladat gardul unei case nelocuite şi ar fi pătruns, prin efracţie, în interior acesteia de unde ar fi sustras diverse obiecte de uz casnic a căror valoare a fost estimată de către persoana păgubită la 500 de lei.Faţă de tânăr, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracțiunii de furt calificat dar şi pentru stabilirea întregii sale activităţi infracționale şi recuperarea prejudiciului.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:34 - Descoperire spectaculoasă cu ajutorul AI! Un tânăr a rezolvat o problemă de matematică veche de 60 de ani folosind ChatGPT
- 09:53 - Tragedie cumplită în Vrancea! Doi tineri au murit carbonizați după ce o mașină a intrat într-un cap de pod și a luat foc
- 09:22 - Coșmar pentru Ionuț Radu în Spania! Greșelile românului au costat-o pe Celta visul Champions League
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














