Tânăr din Hunedoara, decedat într-un accident pe A1

Tânăr din Hunedoara, decedat într-un accident pe A1
La locul accidentului a intervenit Secţia de pompieri Sebeş
Un tânăr din Hunedoara a decedat pe loc după ce a intrat cu maşina într-un autocamion parcat regulamentar pe autostrada A1, între Sibiu şi Sebeş, în noaptea de marţi spre miercuri.
Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Alba, poliţiştii rutieri din cadrul Biroului Autostrăzi au fost sesizaţi cu privire la producerea unui accident rutier pe A1, la km 297, pe sensul de mers Sibiu-Sebeş, după ce un autoturism ar fi intrat în coliziune cu un autocamion care se afla parcat regulamentar.
"În urma accidentului, conducătorul auto, care era singur în maşină, a decedat. Este vorba despre un tânăr, în vârstă de 22 de ani, din Hunedoara", au menţionat reprezentanţii IPJ Alba.
La locul accidentului a intervenit Secţia de pompieri Sebeş.
"La sosirea forţelor de intervenţie la locul producerii accidentului, aceştia au găsit un autoturism strivit în care se afla o persoană, care prezenta leziuni incompatibile cu viaţa", au precizat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Alba.
AGERPRES
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 07:27 - Pilot de deltaplan, rănit după ce s-a agățat de un copac și a căzut în Alba
- 21:37 - Schimbări majore la Aeroportul Henri Coandă: acces restricționat la terminalul Sosiri
- 20:29 - Ninsoare în plină primăvară: zăpadă și temperaturi negative în mai multe județe
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














