SPITALUL 'PROF. DR. AGRIPPA IONESCU': ION ILIESCU - ÎN CONTINUARE LA TERAPIE INTENSIVĂ

SPITALUL 'PROF. DR. AGRIPPA IONESCU': ION ILIESCU - ÎN CONTINUARE LA TERAPIE INTENSIVĂ
Iliescu este internat în spital de două săptămâni
Ion Iliescu, fost președinte al României, rămâne internat la terapie intensivă, a anunțat luni dimineața Spitalul Clinic de Urgență 'Prof. Dr. Agrippa Ionescu'.
'Pacientul este conștient, stabil cardiovascular, în continuare cu necesar de asistare minimă respiratorie și necesar de oxigen. Se menține internarea în secția de terapie intensivă pentru acordarea îngrijirilor medicale avansate sub supravegherea echipei medicale multidisciplinare', a informat unitatea medicală, într-o postare pe pagina de Facebook.
Ion Iliescu, în vârstă de 95 de ani, este internat la Spitalul 'Prof. Dr. Agrippa Ionescu' de două săptămâni.
AGERPRES
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
- 07:58 - Sentință în dosarul 10 August. Tribunalul Militar ar putea decide pedepsele pentru foștii șefi ai Jandarmeriei
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























