S-a urcat beat pe bicicletă și a acroșat o mașină

S-a urcat beat pe bicicletă și a acroșat o mașină
La data de 12 februarie 2021, în jurul orei 16.20, pe strada Regimentul V Vânători din Alba Iulia, un bărbat de 58 de ani, din municipiu, în timp ce se deplasa pe bicicletă, în direcția Alba Iulia – Oarda de Jos, s-ar fi dezechilibrat și ar fi pătruns pe banda a doua de circulație unde a fost acroșat de un autoturism condus de un bărbat de 42 de ani, din comuna Rapoltu Mare, județul Hunedoara.
La data de 12 februarie 2021, în jurul orei 16.20, pe strada Regimentul V Vânători din Alba Iulia, un bărbat de 58 de ani, din municipiu, în timp ce se deplasa pe bicicletă, în direcția Alba Iulia – Oarda de Jos, s-ar fi dezechilibrat și ar fi pătruns pe banda a doua de circulație unde a fost acroșat de un autoturism condus de un bărbat de 42 de ani, din comuna Rapoltu Mare, județul Hunedoara.
În urma accidentului rutier, biciclistul a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportat la spital,
În urma testării acestuia cu aparatul eilotest, a rezultat valoarea de 0,94 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























