RECURSUL LUI CĂLIN GEORGESCU A FOST RESPINS DE JUDECĂTORI

Recursul lui Călin Georgescu a fost respins de magistrații de la Instanța Supremă
Recursul lui Călin Georgescu a fost respins de magistrații de la Instanța Supremă.
Recursul formaulat de Călin Georgescu a fost respins ca nefondat de magistrații de la ICCJ.
Procesul de ieri de la Înalta Curte a durat mai bine de 6 ore, iar toate cererile apărării au fost respinse de către instanță. În sala de judecată a fost prezent și Călin Georgescu.
Călin Georgescu, în direct la Anca Alexandrescu, după o nouă tergiversare în procesul care decide viitorul României: Am realizat cât de mare e ingerința politicului
La procesul de ieri, toate cererile apărării au fost respinse de către instanță. Potrivit Realitatea PLUS, se cere o erată, să se facă o revizuire a deciziei celor 9 judecători de la CCR, din data de 6 decembrie.
La Înalta Curte s-a ajuns după ce judecătorii de la CAB au respins toate cererile formulate de către avocații lui Călin Georgescu.
În dosarul alegerilor au fost sesizate și organismele juridice internaționale, care au pornit anchete în procedură de urgență.
La mai bine de o lună de la lovitura de stat, încă nu avem dovezile pentru care a încetat procesul electoral chiar în prima zi de vot din turul 2 din diaspora.
Citește și:
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
- 10:46 - Piedone aruncă bomba despre controlul judiciar în dosarul de braconaj: „Un subofițer a făcut pseudo-procese verbale”
- 10:45 - Incendiu violent pe o șosea din Giurgiu. O mașină a fost mistuită de flăcări
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











