Actualitate· 1 min citire

Procurorul șef al Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Alba Iulia se pensionează. Președintele a semnat DECRETUL

646x404 (7)

646x404 (7)

Scris de Radu Ciobotea Publicat: 28 feb. 2020, 17:42

Procurorul Ilie Narița, șeful Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Alba Iulia, se va pensiona, după ce decretul privind eliberarea sa din funcție a fost semnat, vineri, de președintele Klaus Iohannis. Administrația Prezidențială anunță că președintele Klaus Iohannis a semnat decretul prin care Ilie Narița se pensionează cu data de 1 martie 2020. Ilie Narița a preluat conducerea Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Alba Iulia după ce procurorul Augustin Lazăr a fost numit Procuror General al României, în anul 2016.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate