Polițiștii au reținut 3 tineri care au spart câteva magazine din Ocna Mureș

hot_furt_video_69134600
Trei tineri bănuiţi de furt au fost indentificați , cu operativitate, de către poliţiştii din Ocna Mureş. Se pare că aceştia ar fi pătruns, prin efracţie, într-un magazin şi ar fi sustras băutură şi ţigări. Cei 3 tineri vor fi prezentaţi în faţa procurorilor.
La data de 14 martie 2019, poliţiştii din cadrul Poliţiei Orașului Ocna Mureş i-au identificat şi reţinut pe 3 tineri, cu vârste de 17 şi 18 ani, din Ocna Mureş şi Unirea, care sunt bănuiţi de săvârşirea unei infracțiuni de furt, faptă în legătură cu care poliţia a fost sesizată în dimineaţa zilei de 14 martie 2019.În sarcina celor 3 tineri s-a reţinut faptul că, în noaptea de 13/14 martie 2019 ar fi pătruns, prin efracție, într-un magazin alimentar din Ocna Mureş şi ar fi sustras ţigări şi băutură în valoare de 6.000 de lei.Prejudiciul a fost recuperat integral şi restituit reprezentanţilor societăţii păgubite.În cursul zilei de azi, 15 marie, cei 3 tineri vor fi prezentaţi în faţa procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Aiud, pentru dispunerea măsurilor legale.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:57 - Cod galben de vânt puternic lovește România: rafale de până la 80 km/h și vreme de iarnă în plină primăvară
- 11:19 - Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „INS confirmă eșecul guvernului Bolojan și motivele pentru care AUR a depus moțiune de cenzură”
- 10:57 - Sorin Grindeanu, atac dur după datele INS: „Te culci sănătos și te trezești mort”
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














