Advertising
Plan ROȘU de intervenție în Dâmbovița; zeci de persoane, inclusiv copii, au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecție alimentară

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 10 mai 2026, 09:59
Autoritățile din Dâmbovița au activat noaptea trecută Planul Roșu de Intervenție, după ce zeci de persoane care participau la un eveniment au acuzat stări de rău, specifice unei toxiinfecții alimentare. Potrivit ISU Dâmbovița, 30 de oameni, între care doi copii, au ajuns la spital.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:52Compania care deține Realitatea Plus a dat în judecată mai mulți membri CNA. PHG Media Invest cere sechestru pe averea lor
- 12:40CCR a amânat decizia privind Programul SAFE - SURSE
- 12:26CNAIR oprește aplicația e-Tarifare vineri seară: Lucrări de mentenanță la sistemul de plată a rovinietei
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























