Advertising
O primărie din Alba cu doar 10 angajați a plătit 38 de abonamente telefonice: factură de peste 100.000 de lei din bani publici, descoperită de Curtea de Conturi

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 22 apr. 2026, 14:03
Nereguli grave au fost descoperite la Primăria comunei Cut, în urma unui control realizat de Camera de Conturi Alba, care a identificat cheltuieli nejustificate și abateri de la legislația privind achizițiile publice și controlul financiar.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:38Misiune contracronometru în Cheile Bicazului. Salvamontiștii caută doi turiști care s-au rătăcit într-o zona cu pericol de cădere în gol
- 18:26Vântul puternic a făcut prăpăd în județul Bihor. Mai mulți copaci au fost doborâți pe carosabil
- 12:52Ministerul Sănătății: recomandări esențiale pentru populație în timpul valului de caniculă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























