Actualitate· 1 min citire

O nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor. Au fost aplicate amenzi de depășesc 40.000 lei.

politia rutiera(1)

politia rutiera(1)

Scris de Radu Ciobotea Publicat: 13 mai 2019, 13:44

 

În zilele de 11 și 12 mai 2019, între orele 08.00-13.00, 14.00-20.00, poliţiştii rutieri din Aiud au desfăşurat o acţiune de prevenire a accidentelor rutiere, pe DN 1, pe tronsonul cuprins între localităţile Aiud - Miraslău – Decea – Unirea.Poliţiştii au depistat 99 de conducători auto ce au depăşit regimul legal de viteză. Alţi 10 conducători auto au fost amendaţi pentru alte abateri de la normele legale privind circulaţia pe drumurile publice.Valoarea totală a amenzilor aplicate a fost de 40.405 lei.Totodată, a fost reţinut un permis de conducere, pentru depăşire neregulamentară.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate