Actualitate· 1 min citire

Minor fără permis de conducere depistat în trafic

moped

moped

Scris de Marius Paul Publicat: 5 iul. 2019, 10:31

Un minor din comuna Săliștea a fost depistat de polițiștii din Vințu de Jos în timp ce circula cu un moped, pe raza localității Tărtăria.

Joi, 4 iulie 2019, în jurul orei 18,30, polițiștii din Vințu de Jos l-au depistat pe un minor de 14 ani, din comuna Săliștea, în timp ce circula cu un moped, pe raza localității Tărtăria, fără să posede permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.Față de mopedist, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate