Advertising
Ministrul Sănătăţii: Numărul infecţiilor respiratorii a scăzut semnificativ. În două săptămâni, starea de alertă epidemică se va încheia

Ministrul Sănătăţii: Numărul infecţiilor respiratorii a scăzut semnificativ. În două săptămâni, starea de alertă epidemică se va încheia
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 4 feb. 2023, 14:10
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila anunţă că numărul de infecţii respiratorii „a scăzut semnificativ”. Alexandru Rafila estimează că în următoarele două săptămâni numărul de infecţii respiratorii va fi cel aşteptat pentru respectiva perioadă, iar starea de alertă epidemică se va încheia.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 10:11 Când va decide Germania dacă introduce sau nu serviciul militar obligatoriu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























