Advertising
Ministrul Sănătății anunță al patrulea val de coronavirus, în România: "Ce ne dorim este ca intensitatea acestui val să nu fie foarte mare"

Ministrul Sănătății anunță al patrulea val de coronavirus, în România: "Ce ne dorim este ca intensitatea acestui val să nu fie foarte mare"
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 13 iun. 2021, 09:59
„Cred că dacă este să ne uităm şi cum a evoluat pandemia anul trecut, cu o creştere a cazurilor în toamnă şi, mă rog, o evoluţie ciclică în acest an şi jumătate care s-a scurs de la debutul pandemiei, ne aşteptăm ca acest ciclu să revină. Ce ne dorim este ca intensitatea acestui al patrulea val să nu fie una foarte mare. Şi atunci, aici e importantă în primul rând vaccinarea şi ne dorim ca răspunsul sistemului sanitar să fie unul rapid şi eficient şi aici e important pregătirea spitalelor”, a afirmat Ioana Mihăilă la o televiziune de știri.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























