Actualitate· 1 min citire

Mandat de executare pus în aplicare de polițiști

Mandat de executare pus în aplicare de polițiști

Mandat de executare pus în aplicare de polițiști

Scris de Sergiu Badarau Publicat: 18 mar. 2021, 16:34

Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.

La data de 17 martie 2021, polițiștii Secţiei 2 Poliţie Rurală Vinţu de Jos l-au depistat și reținut pe un bărbat de 45 de ani, din comuna Berghin, județul Alba, care este posesor al unui mandat de executare a pedepsei închisorii.

Bărbatul a fost condamnat un an și 3 luni închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de amenințare, lovire sau alte violențe și violare de domiciliu.

Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate