Actualitate· 1 min citire

La plimbare în zig-zag prin Alba Iulia

La plimbare în zig-zag prin Alba Iulia

La plimbare în zig-zag prin Alba Iulia

Scris de Marius Paul Publicat: 21 ian. 2019, 10:49

Un bărbat din comuna Avram Iancu, este cercetat sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.

Poliţiştii rutieri din Alba Iulia l-au depistat la data de 18 ianuarie 2019, în jurul orei 17.20 pe un bărbat de 55 de ani, din comuna Avram Iancu, judeţul Alba, în timp ce conducea un autoturism, pe B-dul Republicii din Alba Iulia, fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,93 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate