Advertising
Florin Spătaru, ministrul Economiei: Recenziile false, care induc consumatorilor o imagine neconcordantă cu realitatea, vor fi sancționate!

Florin Spătaru, ministrul Economiei: Recenziile false, care induc consumatorilor o imagine neconcordantă cu realitatea, vor fi sancționate!
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 17 ian. 2022, 10:46
”Tot mai mulți români, care fac cumpărături online, își aleg produsele în funcție de recomandările pe care le regăsesc pe internet și care sunt postate de persoane care pretind că ar fi achiziționat la rândul lor aceleași produse/servicii. În această situație, mulți români pică în plasa falsului marketing și neputând să verifice veridicitatea recenziilor ajung să cumpere diverse produse care nu corespund descrierilor din recenziile de pe platformele online de cumpărături.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:30Cod galben ANM de vijelii, ploi torențiale și grindină. Zonele afectate în următoarele zile
- 08:41Daniel Udrescu: Renașterea Constantinopolului
- 08:25Rusia a lovit din nou Kievul cu rachete balistice: clădiri distruse și mai mulți răniți
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























