Advertising
Exponatul lunii septembrie la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia

Exponatul lunii septembrie la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia
Scris de Monica Ghinet Publicat: 7 sept. 2021, 13:19
Miercuri, 8 septembrie 2021, ora 11, la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia va fi vernisat exponatul lunii septembrie, un relief votiv anepigrafic consacrat Geniului Abundenței de către o asociație (collegium) de navigatori din vechea așezare romană ce prinde contur și avea să se dezvolte nu departe de malul Mureșului de astăzi.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























