Actualitate· 1 min citire

Doi tineri din Aiud au furat bunuri dintr-o firmă

politie_1_65406500

politie_1_65406500

Scris de Marius Paul Publicat: 17 mai 2019, 10:20

Doi tineri din Aiud s-au ales cu dosare penale pentru furt calificat. Aceștia sunt bănuiți de un furt dintr-o societate comercială.

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Aiud i-au depistat pe doi tineri, de 24 și 28 de ani, din Aiud, ca bănuiți de furtul, la data de 6 mai 2019, a unor containere, în valoare de 400 de lei, din incinta unei societăți comerciale.Containerele au fost recuperate și restituite societății păgubite, iar față de cei doi tineri cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate