Advertising
Coliziune între o mașină și o motocicletă în Sebeș
11 iul. 2019, 13:47

smurd_51157900
Articol scris de Scris de Marius Paul
Miercuri, 10 iulie, în jurul orei 09,00, un bărbat de 58 de ani, din Cut, în timp ce conducea un autoturism la intersecția străzii Bistrei cu străzile Traian și Șurianu, din Sebeș, nu a respectat indicatorul rutier cu semnificația “OPRIRE” și nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete, condusă de un tânăr de 18 ani, din Sebeș intrând în coliziune cu acesta.
În urma accidentului motociclistul a suferit leziuni corporale grave.Totodată, în urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta nu deține permis de conducere corespunzător categoriei din care face parte vehiculul condus.Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar față de motociclist conducere fără a deține permis corespunzător categoriei din care face parte vehiculul condus.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
- 07:58 - Sentință în dosarul 10 August. Tribunalul Militar ar putea decide pedepsele pentru foștii șefi ai Jandarmeriei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























