Actualitate· 1 min citire

Campanii de promovare a sănătății în Sebeș

telemedicină

telemedicină

Scris de Marius Paul Publicat: 14 nov. 2018, 16:47

În săptămâna 12 noiembrie – 18 noiembrie 2018, sunt planificate o serie de campanii de promovare a sănătății, derulate prin Direcția de Asistență Socială Sebeș.

Campaniile vor avea loc în perioada mai sus amintită, după cum urmează:

  • Ziua Mondială a Diabetului – 14 noiembrie 2018
  • Ziua Națională fără Tutun – 15 noiembrie 2018
  • Ziua Europeană a Informării despre Antibiotice – 18 noiembrie 2018

Direcţia de Asistenţă Socială Sebeş va organiza miercuri 14 Noiembrie, între orele 8.30- 12.00, o acțiune de măsurare a glicemiei persoanelor interesate în cortul instalat în față Centrului Cultural "Lucian Blaga" Sebeș;Vineri 16 Noiembrie de la ora 10.00 în față Centrului Cultural "Lucian Blaga" Sebeș, Direcția de Asistență Socială Sebeș, în parteneriat cu Direcția de Sănătate Publică Alba, va oferi în mod GRATUIT, în cadrul cabinetului medical mobil, un consult medical general care cuprinde: măsurarea vârstei arteriale, măsurarea vârstei pulmonare, măsurarea glicemiei, măsurarea greutății.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate