Campanie de vaccinare în unitățile de învățământ din județul Alba

Campanie de vaccinare în unitățile de învățământ din județul Alba
Inspectoratul Școlar Județean Alba a inițiat un protocol de colaborare cu Direcția de Sănătate Publică Alba privind demararea campaniei de vaccinare în unitățile de învățământ liceale din județ. Inițiativa a fost generată din dorința de a asigura prezența fizică la școală, în condiții de siguranță, pentru toți elevii cu vârsta de peste 16 ani și pentru cadrele didactice, personalul didactic-auxiliar și nedidactic care își exprimă acordul pentru vaccinare. Inspectorul școlar general, prof. Sandu Cornel, a declarat în mod constant, în aparițiile din mass-media, nevoia ca școala românească să reintre în normalitate și elevii să poată reveni fizic la școală, condiție esențială în asigurarea unui învățământ de calitate.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























