Advertising
Campania de donare de sânge de la Sebeș a fost o reușită
17 oct. 2018, 14:40

campaniedonaresange
Articol scris de Scris de Marius Paul
50 de donatori au fost înregistrați astăzi, 17 octombrie 2018, la Spitalul Municipal Sebeș în semn de solidaritate cu programul național de donare de sânge.
Acestora li s-au alăturat primarului Dorin Nistor și viceprimarul Adrian Bogdan.Având în vedere numărul mare de persoane dornice să ajute, Spitalul din Sebeș va continua să înregistreze solicitările, urmând ca în colaborare cu Centrul de transfuzie sanguină Alba să fie organizată o nouă acțiune.Primarul Dorin Nistor transmite mulțumiri tuturor donatorilor de sânge, pentru un gest important, care salvează vieți.Cei interesați sunt rugați să se adreseze Spitalului Municipal Sebeș, fie personal, fie apelând nr. de telefon 0258/731712.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:56 - A fost găsit băieţelul de 5 ani dat dispărut în Sibiu. Alexandru a fost căutat timp de trei zile - VIDEO
- 13:47 - Cristi Chivu, moment special înaintea finalei Cupei cu Lazio! Mesaj impresionant în fața președintelui Italiei
- 13:01 - Doliu uriaș în fotbalul francez! A murit legenda lui Lyon: „Eroul nostru a adormit”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News













