Bolnavii de cancer vor să dea în judecată Ministerul Sănătății din cauza planului anti-cancer. Acuzații grave aduse ministrului Rafila

Bolnavii de cancer vor să dea în judecată Ministerul Sănătății din cauza planului anti-cancer. Acuzații grave aduse ministrului Rafila
Este oficial! Bolnavii de cancer au decis să dea în judecată Ministerul Sănătății la începutul lunii iulie în cazul în care normele de aplicare pentru planul național de combatere și control a cancerului nu sunt finalizate. Pacienții susțin că tot atunci vor depune și documentele necesare pentru a putea ieși în stradă. Federația Bolnavilor de Cancer a trimis și o scrisoare către comisia pentru cercetarea abuzurilor din Parlament în care reclamă amânarea implementării planului de cancer. În scrisoare, Pacienții spun că "Rafila se consideră mai presus decât legea în România".
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























