Bărbatul care a furat un mobil în gara Sibiu, prins de polițiști din Sebeș

telefon-furat
Un bărbat este bănuit că a furat telefonul mobil unei femei, în timp ce aceasta se afla în gara din Sibiu. Bărbatul a fost identificat și reținut de poliţiştii din Sebeş.
Potrivit IPJ Alba, în noaptea de 21/22 februarie 2019, în urma unor informaţii primite de la poliţiştii de la transporturi Sibiu, cu privire la posibilitatea ca o persoană bănuită de furt să se deplaseze cu un tren care circulă pe ruta Sibiu – Deva, poliţiştii de siguranţă publică din Sebeş au efectuat verificări în zona gării din municipiu.Astfel, a fost identificat un bărbat de 52 de ani, din municipiu Deva, care corespundea semnalmentelor transmise de colegii din Sibiu şi asupra căruia a fost găsit un telefon mobil care s-a dovedit a fi furat de la o femeie din Suceava, în timp ce aceasta se afla în gara din Sibiu.Pentru continuarea cercetărilor, bărbatul a fost predat poliţiştilor Serviciului Transporturi Sibiu, conform competenţelor.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:35 - Inteligența Artificială remodelează piața IT: peste 100.000 de concedieri în doar câteva luni
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














