Advertising
Bărbat din Crăciunelu de Jos cercetat pentru braconaj piscicol
22 ian. 2019, 15:08

politie_69636800
Articol scris de Scris de Marius Paul
Un bărbat din Crăciunelu de Jos s-a ales cu dosar penal. Acesta a fost depistat de poliţişti în timp ce pescuia în albia râului Târnava folosind unelte interzise la pescuit.
Poliţiştii Secţiei 5 Poliţie Rurală Blaj, în timp ce desfășurau o acţiune de combatere a ilegalităţilor din domeniul piscicol, l-au depistat la data de 21 ianuarie 2019 pe un bărbat de 32 de ani, din comuna Crăciunelu de Jos, în timp ce pescuia, din albia râului Târnava, prin „metoda greblării”.Poliţiştii i-au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de braconaj piscicol prin folosirea de unelte neautorizate.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 19:23 - Sabrina Voinea, acuzată că și ar fi bătut iubitul la un complex sportiv din Capitală. Poliția a deschis anchetă
- 18:45 - Tragedie pe centura Timișoarei: un bărbat a murit după ce un autotren s-a răsturnat peste o mașină
- 18:07 - Marta Kos: Moldova ar putea încheia negocierile cu UE până în 2028, dar „mai este mult de lucru”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News













