A ajuns în arest după ce și-a incendiat casa
Poliţiştii din Mogoş au luat măsura reţinerii faţă de un bărbat din comună ce a incendiat locuinţa părinţilor săi. Va fi prezentat în faţa magistraţilor, pentru dispunerea măsurilor legale.
La data de 11 septembrie 2018, poliţiştii Postului de Poliţie Mogoş au luat măsura reţinerii, pentru o perioadă de 24 de ore, faţă de un bărbat de 43 de ani, din comună, ce este cercetat pentru distrugere prin incendiere, faptă comisă în după amiaza zilei de 4 septembrie 2018.
În sarcina acestuia s-a reţinut faptul că, în jurul orei 17.45, pe fondul unor discuţii contradictorii avute cu membrii familiei sale, ar fi incendiat casa părintească.
Bărbatul, ce se manifesta violent, a fost imobilizat de poliţişti şi a fost transportat la o unitate spitalicească, de unde, de curând, a fost externat.
Urmează ca, în cursul zilei de azi, 12 septembrie, să fie prezentat procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Cîmpeni, pentru dispunerea măsurilor legale.
Citește și:
- 21:33 - Istvan Kovacs arbitrează derby-ul Rapid – Dinamo. CCA trimite o brigadă de nivel Champions League în Giulești
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 20:37 - Declarație incendiară a lui Trump în ziua 14 a războiului cu Iranul: „Este o onoare să ucid lideri iranieni”
- 19:49 - Trenuri electrice noi pe rutele lungi din România. Călătoria București – Timișoara durează aproximativ 12 ore
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











