Acţiune cu efective suplimentare, la Alba Iulia pentru combaterea criminalității

10
Poliţia Municipiului Alba Iulia a desfășurat o acţiune cu efective mărite pe raza municipiului şi în localităţile rurale arondate. Au fost aplicate amenzi în valoare de 21.100 lei şi au fost identificate 3 persoane bănuite de săvârşirea de infracțiuni.
Mircuri, 13 martie, Poliţia Municipiului Alba Iulia a organizat o acţiune cu efective suplimentare, pe raza municipiului Alba Iulia şi pe raza localităţilor rurale arondate.

La acţiune au participat 35 de poliţişti din structurile de ordine publică, investigaţii criminale şi poliţie rutieră.Au fost verificată 6 societăţi comerciale, 16 agenţi de pază și 115 autoturisme şi au fost legitimate 129 de persoane.Cu ocazia acestei acţiuni au fost aplicate 123 de sancţiuni de natură contravenţională, majoritatea pentru abateri de la normele legale privind circulaţia pe drumurile publice. Valoarea totală a amenzilor aplicate a fost de 21.100 lei.Au fost reţinute 3 permise de conducere şi 4 certificate de înmatriculare, iar poliţiştii au identificat 3 persoane bănuite de comiterea de infracțiuni.
Exemplu:
Poliţiştii de investigaţii criminale au identificat-o pe o tânără de 19 ani, din comuna Hopârta, care este bănuit de săvârşirea unui furt din locuinţă.În după amiaza zilei de 7 februarie 2019, tânăra ar fi profitat de faptul că o femeie din Alba Iulia şi-a lăsat uşa apartamentului neasigurată şi i-ar fi sustras un portmoneu în care era o sumă de bani şi documente personale.Cercetările sunt continuate, pentru stabilirea întregii activităţi infracționale a tinerei şi pentru recuperarea prejudiciului.
Citește și:
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
- 19:18 - Înfrângere definitivă pentru Gigi Becali și FCSB la CCR. Nu mai are căi de atac pentru a folosi numele Steaua București
- 19:01 - Informații controversate prezentate de Cristian Rizea despre Felix Rache
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











